Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 219 komentarzy

Podwójna moralność PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakiś czas temu pisałem o skardze do Marszałka Sejmu na Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministra Sprawiedliwości w sprawie wspierania przez obu panów fałszywych oskarżeń, rozbijania rodzin i grabieży majątków. Co na to Marszałek?

 

W zasadziem, zamiast PiS, mógłbym użyć określenia - podwójna moralność władzy, bo niezależnie od tego, które plemię rządzi, jego poczucie moralności jest takie samo. Takie są w Polsce zwyczaje.

Dwa miesiące temu pisałem o skardze do Marszałka Sejmu  na Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministra Sprawiedliwości w sprawie sprzeniewierzania się ich własnemu ślubowaniu. Rzecz jest nadzwyczaj poważna bo dotyczy aktywnej dywersji normalnego funkcjonowania społeczeństwa, w tym wspierania przez obu panów fałszywych oskarżeń, rozbijania rodzin i grabieży majątków. Co na to Marszałek? Otóż według pisma jakie otrzymałem, obaj urzędnicy są niezawiśli w swoich działaniach i Marszałek Sejmu nie ma możliwości interwencji. Innymi słowy, odpowiednio wysoko postawiony urzędnik może okazać się pospolitym kanalią i jest nie do ruszenia, szczególnie jeśli skarga pochodzi od tak zwanego zwykłego obywatela. Poza tym jest tam oczywiste kłamstwo, bo właśnie Marszałek Sejmu ma wyłączne prawo wnioskowania o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich a Sejm sprawuje funkcje kontrolne w stosunku do rządu i ma prawo żądać wyjaśnień od ministrów.

W rzeczywiście praworządnym i uczciwym kraju, za jaki chce uchodzić pisowska Polska, przy tak poważnych i udokumentowanych zarzutach, obaj panowie - Bodnar i Ziobro, wylecieliby z posad z wielkim hukiem a sprawa została załatwiona zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. W państwie PiS elementarną uczciwość zastępuje się propagandą „dobrej zmiany” i nagłaśnianiem nadużyć ze strony poprzedniej ekipy. W tym PiS jest nadzwyczaj sprawny. Zarówno w sprawie Smoleńska jak i reprywatyzacji nieruchomości warszawskich wydobyto na światło dzienne gigantyczne przekręty włącznie z morderstwami, a niektórzy z ich uczestników (na razie raczej pionki) są już za kratami. W wielu innych sprawach, w których maczał palce PiS (jak na przykład afera gruntowa i „seksafera” Samoobrony), panuje cisza. O ordynarnych oszustwach wobec przeciętnych obywateli nie ma co wspominać. Ci liczą się jedynie jako poddająca się manipulacjom masa, której rzuca się kiełbasę wyborczą w postaci 500+.

Co ciekawe, w ogłupianiu ludzi i w najbardziej krytycznych dla społeczeństwa sprawach, zarówno opozycja jak i rządząca prawica zachowują się jakby byli pociągani za sznurki przez tą samą rękę.

Pod tekstem załączam korespondencję z Marszałkiem Sejmu.

Bogdan Goczyński

 

Skarga do Marszałka Sejmu na Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego.

Odpowiedź biura Marszałka Sejmu.

 

KOMENTARZE

 • "Talmudyczny system"
  Panie Bogdanie! Potwierdza się to, co Pan mi powiedział podczas naszego pierwszego spotkania, że trzeba zmienić talmudyczny system na przyjazny obywatelom. Pisanie to elementów tego systemu nic nie da. Pozdrawiam.
 • @Analityk 21:54:42
  Niestety, aby zmienić system konieczne jest zrozumienie jak system państwowy powinien działać. Bo problemem w Polsce nie jest tylko sądownictwo, ale mentalność ludzi. Z jednej strony mamy żądnych władzy psychopatów a z drugiej społeczeństwo niewolników, które nigdy nie zaznało prawdziwej wolności i podmiotowości. Jedna osoba nie zmieni systemu. Potrzebne jest duże wsparcie, a tego brak. Poza tym, psychopatyczne elity mają wiele narzędzi manipulacji i podporządkowywania sobie niewolniczego społeczeństwa. Celem pisania do instytucji takich jak Sejm, jest między innymi zbieranie materiałów do publikacji i pokazywanie prawdziwej twarzy owych elit. Jakiś efekt społeczny tego pozostaje. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Mordy państwowe a sprawa polska

  Uważny obserwator mediów zapewne zwrócił uwagę na niedawny makabryczny mord popełniony na przeciwniku politycznym przez Saudyjczyków w ich własnym konsulacie. A jak wygląda na tym tle Polska? czytaj więcej

 • PRAWO

  Cyrk w Trybunale

  Cyrk związany z Sądem Najwyższym przeniósł się ostatnio z Warszawy do Luksemburga, gdzie rząd polski został wezwany na dywanik, po nieśmiałych próbach „reformy”. Trudno się przy tym oprzeć wrażeniu, że jest to teatr robiony dla naiwnej publiki. czytaj więcej

 • POLSKA

  Na marsz nie pójdę

  Nie jest mi po drodze ze wspólnikami notorycznych złodziei i oszustów, a taka sytuacja miałaby miejsce po przejęciu Marszu Niepodległości przez sitwę państwową. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031