Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
82 posty 219 komentarzy

Dobra zmiana dla złodziei

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rząd „dobrej zmiany” i jego szeryf lubią obwiniać poprzedników. Zapominają przy tym, że anarchia w sądownictwie została spotęgowana już w marcu 2007r. kiedy to Ziobro usunął ławników ze spraw karnych, eliminując tę namiastkę kontroli społecznej.

Rząd „dobrej zmiany” jest pełen frazesów o służbie społeczeństwu i obwiniania poprzedników za wszelkie zło. Wygodnie zapomina przy tym, że anarchia w wymiarze „sprawiedliwości” została spotęgowana za pierwszej kadencji PiS w marcu 2007r. kiedy to usunięto ławników ze spraw karnych, eliminując tę nawet bardzo ograniczoną kontrolę społeczną.

Po zeszłorocznych wyborach wiele osób pokładało w nowym rządzie duże nadzieje. Nie ukrywam, że sam także byłem umiarkowanym optymistą, szczególnie po tym, jak Kancelaria Prezydenta zwróciła się do Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich o kasację moich wyroków wydanych na podstawie sfabrykowanych oskarżeń. Dla wyjaśnienia - dostałem dwa wyroki i spędziłem pół roku w więzieniu, nie licząc jedenastu lat ciągania po sądach, wielokrotnych badań psychiatrycznych, aresztów na 24 godziny i nękania przez policję. Zabrano mi dzieci, rozkradziono dorobek życia i zniszczono zdrowie. Wszytko to za rzekome pobicie mojej ówczesnej żony, jej matki i za groźby karalne.

Badanie wykrywaczem kłamstw potwierdziło moją wersję i bezsens oskarżeń. Obie oskarżycielki i ich główny świadek zostali poddani obserwacji i badaniu przez trzech niezależnych biegłych psychologów. Cała trójka okazała się kompletnie niewiarygodna, przy czym moja była okazała się psychopatką ze skłonnością do kłamstw i manipulacji, jej matka niewiarygodna i zarozumiała z umysłowością na granicy tępoty a ich świadek kompletnie niewiarygodny, o niskim stopniu inteligencji i uzależniony od psychopatki.

Od interwencji Kancelarii Prezydenta mija już rok i nic się w tej sprawie nie zmieniło, poza tym że Prokuratura Krajowa odmówiła kasacji w sprawie, za którą siedziałem. W drugiej sprawie jest cisza. Ciekawa jest przy tym argumentacja prokuratury. Otóż według autora pisma – prokuratora Dariusza Wiory, dowód z badania wariografem jest niedopuszczalny, gdyż już wcześniej znana była wersja wydarzeń (z zeznań zaburzonych oskarżycielek i ich świadka). Sprzeczności w zeznaniach świadków również nie świadczą przeciwko wyrokowi. O negatywnych opiniach psychologicznych na temat wiarygodności świadków, w piśmie prokuratury nie ma w ogóle mowy.

Potwierdza to moją tezę o poziomie inteligencji w wymiarze sprawiedliwości. Co więcej, mamy tutaj do czynienia ze szczytem prokuratury. Nie należy się zatem dziwić, że w prokuraturze rejonowej panuje tępota granicząca z niedorozwojem umysłowym. Warto dodać, że prokuratura podlega obecnie bezpośrednio ministrowi sprawiedliwości i w związku z tym jest on za nią odpowiedzialny. Według Zbigniewa Ziobro dopiero po objęciu władzy przez obecny rząd, prokuratura zaczęła działać prawidłowo. Jak widać, owo prawidłowe działanie polega na ochronie i wspieraniu wszelkiej maści psychopatów. Minister Ziobro jest natomiast bardzo sprawny w medialnie. W sprawach nagłośnionych przez mainstream działa bardzo szybko i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Problem polega na tym, że sprawy te stanowią ułamek procenta tego, co dzieje się w rzeczywistości i nie powinno być rolą ministra ich rozwiązywanie. Zdrowy rozsądek powinien funkcjonować w sądach i w prokuraturze. Niestety z mojego doświadczenia, rzeczywistość tam panująca jest diametralnie różna od tej prezentowanej w mediach.

We wspomnianej sprawie milczy również Rzecznik Praw Obywatelskich i nie dotrzymuje kolejnych wyznaczonych przez siebie terminów załatwienia sprawy. RPO jest przy tym bardzo aktywny w uprawianiu polityki destrukcji społecznej czyli np. wspieraniu homoseksualistów, praw sędziów, którym prezydent odmówił nominacji, samotnych matek, ale już nie pełnych rodzin. Rzecznik nie wesprze również ojców, których arbitralnie pozbawiono praw do dzieci.

W styczniu i czerwcu tego roku miały miejsce w Sejmie konferencje społeczne na temat wynaturzeń aparatu państwowego. Przygotowany został obszerny raport opisujący z detalami oszustwa sądowe. Konferencje te zostały przemilczane przez media mainstreamu i praktycznie zignorowane przez ministerstwo sprawiedliwości. W każdym razie minister sprawiedliwości na nich nie pojawił się i nie słyszałem aby którakolwiek ze spraw wymienionych w raporcie została wyjaśniona, krzywda naprawiona a winni ponieśli konsekwencje.

A chodzi o bardzo poważne sprawy jak ustawianie spraw, fabrykowanie oskarżeń, czy też grabież majątków na podstawie lewych wyroków sądowych. Sędziowie wymienieni w raporcie orzekają zaś nadal. Złodzieje mają się dobrze i nic nie zapowiada aby miało się to zmienić.

Nadzieja, że prawnicy naprawią psychopatyczny system, który sami tworzyli przez lata i z którego żyją, jest złudna, a cała reformatorska retoryka ministra to gra pozorów. Poza tym, prawnicy nauczeni są przede wszystkim paragrafów i karania a wymiar sprawiedliwości to powinno by coś o wiele więcej. Życie jest bardziej skomplikowane niż kodeksy i zwykle trzeba wysokiej inteligencji i zrównoważonej osobowości, żeby sprawę prawidłowo i sprawiedliwie rozstrzygnąć. Na stanowisku prokuratora czy sędziego powinno być konieczne rozumienie ludzkiej psychiki, umiejętność rozwiązywania sporów i zdolność podejmowania takich działań aby konfliktów unikać.

Tymczasem z moich obserwacji sędziowie i prokuratorzy na ogół nie mają zielonego pojęcia o sprawnym i harmonijnym funkcjonowaniu społeczeństwa a działania obecnych sądów zmierzają w kierunku dokładnie odwrotnym.

Na podstawie wielu spraw, widzę wyraźnie, że sądy nie tylko konfliktów nie eliminują ale wprost je podsycają i czynią to świadomie. Nie mam wątpliwości, że znaczna część sędziów i prokuratorów to klasyczni psychopaci a nie spotkałem jeszcze żadnego z nich o normalnej ludzkiej psychice. Towarzyszy im przy tym charakterystyczna maska normalności, rzetelności i dbałości o procedury. Pod maską zaś kryje się na ogól natura hieny.

Dlatego reforma wymiaru sprawiedliwości powinna być przeprowadzona przez ludzi z zewnątrz – nie prawników, a instytucjonalne rozwiązania dla gwarancji rzetelnych procesów, winny być wpisane w konstytucję. Takim rozwiązaniem byłaby na pewno ława przysięgłych.

Mój blog jest kopalnią informacji nie tylko na temat nadużyć wymiaru sprawiedliwości, ale także psychologii społecznej i zasad prawidłowego wydawania wyroków. Mam na nim komentarze zwykle od osób poszkodowanych przez sitwę państwową, jednak nigdy, ani za czasów poprzedniej ekipy ani obecnej nie zwrócił się do mnie nikt z aparatu państwowego o dodatkowe informacje. Afery sądowe są zamiatane pod dywan i wyciszane bo przecież wszyscy sędziowie zamieszani w opisywane sprawy musieliby znaleźć się za kratami a do tego przecież nie wolno dopuścić. W miejsce rzetelnych reform, jedyne co zrobił obecny rząd, to rzucenie kiełbasy wyborczej w rodzaju 500+. O jakiejkolwiek próbie rozmontowania psychopatycznego państwa nie ma mowy, a słowa jak „dobra zmiana” czy „Prawo i Sprawiedliwość” są jedynie pustą propagandą.

Bogdan Goczyński

KOMENTARZE

 • Czy wszystkich wygonić i przegonić?
  Witam,
  Jak w wielu artykułach tak i w tym jest wiele uogólnień. Mówimy o bandzie parchów, nieuków, głupków co wyroku nie moga wydać, itd.
  Przychodzi zatem myśl: trzeba rozgonić to towarzystwo i uwolnić kraj od złego prawa, złego sędziowania.
  Ale.....
  Jakie prawo jest dobre? Jak je zdefiniować? Kto będzie beneficjentem i czy będzie to znaczna większość? Jakie sa przykłady, konkretne zapisy, dobrego prawa?
  No i odnośnie sedziów - jeśli pozbędziemy sie pewnej ilości (bo przecież nie wszyscy sa źli i skorumpowani), to kto ma ich zastapić? Jakie osoby? Może ktoś specyficzny, ktoś konkretny z imienia i nazwiska, i dlaczego właśnie on? Czy mamy jakaś ławkę rezerwowych do wykorzystania?

  Dlatego proponuję pomyśleć o konkretach a nie o tym, że jakoś to będzie. "Jakoś to będzie" to mamy teraz - zbieranina ludzi bez składu i ładu, bez warunków do pracy, z niesprzyjajacymi czasami współpracownikami, których zwolnić nie można, którzy raz otrzymana posadę moga mieć niezależnie od przykładania się do pracy.
  I jeszcze jedno - to, że w danym sadzie sa nierzetelni sędziowie, to nie znaczy, że w innym jest tak samo.

  Pozdrawiam
  Takitamzdaleka
 • W miejsce rzetelnych reform, jedyne co zrobił obecny rząd, to rzucenie kiełbasy wyborczej
  "Nadzieja, że prawnicy naprawią psychopatyczny system, który sami tworzyli przez lata i z którego żyją, jest złudna, a cała reformatorska retoryka ministra to gra pozorów.
  Poza tym, prawnicy nauczeni są przede wszystkim paragrafów i karania a wymiar sprawiedliwości to powinno by coś o wiele więcej. (...)
  Tymczasem z moich obserwacji sędziowie i prokuratorzy na ogół nie mają zielonego pojęcia o sprawnym i harmonijnym funkcjonowaniu społeczeństwa a działania obecnych sądów zmierzają w kierunku dokładnie odwrotnym."

  >> Dokładnie tak.
 • Ławnicy ?
  Ławnicy to minimum, ale np: wspierani przez osobne, niezależne od prezesa sądu biuro prawne, tak by sędzia nie narzucał im swoich poglądów co do rozstrzygnięcia sprawy.
  Tylko przy spełnieniu podobnych warunków społeczeństwo będzie mogło kontrolować sądy.
 • Wynaturzenie prawa
  Najlepsze jest prawo naturalne, oparte na normalnej ludzkiej moralności. Takie poczucie prawa ludzie mają wrodzone i dlatego byli w stanie tworzyć wspólnoty od niepamiętnych czasów, niezależnie od kręgu kulturowego. Wynaturzenie prawa miało miejsce po przejęciu władzy na wspólnotami przez psychopatów tworzących struktury państwowe. Wspólnoty pierwotne potrafiły skutecznie eliminować psychopatów ze swojego grona. Wraz z rozwojem struktur państwowych to psychopaci zaczęli nękać ludzi normalnych.
  Problemy z polskim sądownictwem nie polegają na złym prawie w sensie kodeksów ale na systemie selekcji osobników orzekających w sądach. System ten preferuje psychopatów. Dlatego konieczne jest wprowadzenie ławy przysięgłych. Niestety sądownictwo obywatelskie nie jest w interesie rządzących elit i nie możemy liczyć pod tym względem na żaden rząd. Powinniśmy to zrobić sami.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Mordy państwowe a sprawa polska

  Uważny obserwator mediów zapewne zwrócił uwagę na niedawny makabryczny mord popełniony na przeciwniku politycznym przez Saudyjczyków w ich własnym konsulacie. A jak wygląda na tym tle Polska? czytaj więcej

 • PRAWO

  Cyrk w Trybunale

  Cyrk związany z Sądem Najwyższym przeniósł się ostatnio z Warszawy do Luksemburga, gdzie rząd polski został wezwany na dywanik, po nieśmiałych próbach „reformy”. Trudno się przy tym oprzeć wrażeniu, że jest to teatr robiony dla naiwnej publiki. czytaj więcej

 • POLSKA

  Na marsz nie pójdę

  Nie jest mi po drodze ze wspólnikami notorycznych złodziei i oszustów, a taka sytuacja miałaby miejsce po przejęciu Marszu Niepodległości przez sitwę państwową. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031