Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
113 postów 297 komentarzy

Czy łatwo jest rozpoznać psychopatę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proponuję obejrzenie wywiadu Polsatu z psychopatką z 2011r. w czasie gdy wskutek sfabrykowanych przez nią oskarżeń byłem zamknięty w więzieniu. Prezentuje się nienagannie, a w rzeczywistości kłamie, manipuluje i okrada bez najmniejszych skrupułów.

W poprzednim tekście na moim blogu pisałem o zagrożeniu ze strony psychopatki - mediatora sądowego. W jednym z komentarzy zarzucono mi, że obnoszę się ze swoimi prywatnym sprawami i że nie potrafiłem rozpoznać oszustki. Otóż nie jest tylko sprawa prywatna. Ta pani jest mediatorem. A czy psychopatkę łatwo rozpoznać? Rzecz względna.

Proponuję obejrzeć wywiad przeprowadzony z nią przez Polsat w Katowicach, 18 października 2011r. w czasie gdy ja, na podstawie sfabrykowanych przez nią oskarżeń byłem gnojony w więzieniu. Prezentuje się nienagannie, ucieleśnienie niewinności a w rzeczywistości kłamie, manipuluje i okrada innych bez najmniejszych skrupułów. Czyni to przy aktywnym wsparciu ze strony kompanów w wymiarze sprawiedliwości, którzy mają bezpośredni udział w rabunkach.

Doświadczony psycholog będzie zapewne miał sporo uwag na temat wywiadu, ja zwrócę uwagę chociażby na fakt, że nie jest ona i nigdy nie była psychologiem, wbrew temu co twierdzi się w wywiadzie. Zauważmy też jak umiejętnie odwraca role czyniąc z siebie ofiarę a z ofiary swoich oszustw przestępcę. Cecha charakterystyczna dla psychopatów.

Przypadek ten powinien stanowić cenny materiał dla sądownictwa i psychologów, gdyby byli tam ludzie o podstawowych zdolnościach poznawczych. Interesujące, że Pani ta była badana przez dwie psycholog w RODK, a akta spraw były podobno czytane przez psychiatrów i kilkudziesięciu sędziów. Nikt z nich nie dopatrzył się nic niestosownego w jej zachowaniu, mimo że zwracałem uwagę na jej liczne manipulacje i oszustwa. Trzeba było dopiero wiele lat i doświadczonej biegłej, z dostępem do dokumentów z różnych procesów oraz testów psychologicznych, żeby stwierdzić rzecz dla mnie oczywistą, że mamy do czynienia z osobą silnie zaburzoną. Na pierwszy rzut oka jednak wygląda ona wiarygodnie.

Większość informacji dla rzetelnego przeprowadzenia wywiadu, wraz z wynikiem badania wariograficznego, była już wówczas dostępna na moim blogu, gdyby tylko dziennikarka wykazała się minimum przyzwoitości i profesjonalizmu.

Po wyjściu z więzienia napisałem do prezesa Polsatu z prośbą o możliwość odniesienia się do publicznego oszczerstwa. Nie uzyskałem jednak żadnej odpowiedzi. Tak działają media głównego ścieku. Opluć człowieka! zniszczyć! bo przemoc w rodzinie jest na topie. Że powiela się kłamstwa? Jakie to ma znaczenie? Liczy się oglądalność i kasa.

Mediator - psychopatka

 

Bogdan Goczyński

 

Linki do wcześniejszych tekstów.

Istotne fragmenty opinii sądowo-psychologicznej dotyczącej Katarzyny Gaworek-Goczyńskiej

Psychopatka - mediator

Żółte papiery dla prezesa

Numer na bitą żonę

Jak kradnie się polską własność

Wariograf potwierdza fabrykowanie oskarżeń

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031