Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 214 komentarzy

Robienie statystyk przemocy w rodzinie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kwestia przemocy w rodzinie ma drugie dno. Konserwatywna opozycja nie nazywa rzeczy po imieniu a „postępowi” publicyści traktują sprawę z religijnym zacietrzewieniem, może nie zdając sobie sprawy, że są jedynie pożytecznymi idiotami.

Dla uważnego obserwatora jest oczywiste to, że kwestia podpisania konwencji o zwalczaniu przemocy w rodzinie ma drugie dno. Przeciwna konwencji konserwatywna opozycja, z sobie znanych względów, robi ludziom wodę z mózgu, mówiąc np. o potrzebie utrzymania tradycyjnego modelu rodziny. Z kolei część nawiedzonych, „postępowych” publicystów optuje za konwencją z prawie religijnym zacietrzewieniem, być może nie zdając sobie sprawy, że są jedynie pożytecznymi idiotami dla rzeczywistych inicjatorów kampanii. Tak naprawdę, dobro kobiet i dzieci ma tu trzeciorzędne znaczenie a chodzi głównie o skłócanie rodzin i sianie fermentu społecznego.

25 września przed Biurem Rzecznika Prawo Obywatelskich miał miejsce protest Piotra Moskwy, który na własnej skórze doświadczył ciężkich łap wymiaru ”sprawiedliwości” III RP. Wcześniej spotkaliśmy się z Markiem Podleckim i, jak to często bywa, nagrał on ze mną rozmowę. Mowa jest jak zwykle o sędziach i ich specyficznej stalinowskiej mentalności, ale też o Rzeczniku Praw Obywatelskich i tym co jest ta instytucja warta. Marek Podlecki nazwał go Rzeźnikiem Praw Obywatelskich, ja z kolei - Rzecznikiem Psychopatów. Jest to bez wątpienia instytucja wpisująca się w schemat wspomnianej wyżej dywersji społecznej, z tym, że Rzecznicy raczej pożytecznym idiotami nie są, lecz dobrze wiedzą co robią.

Zapraszam do obejrzenia filmu.


Bogdan Goczyński

P.S. Już po opublikowaniu tego tekstu na moim blogu zdałem sobie sprawę dlaczego w czasach komuny w sądach było więcej zdrowego rozsądku, przynajmniej w sprawach pospolitych, bez ocierania się o interes rządzącej kliki. Otóż w owym czasie byli ławnicy, ludzie zazwyczaj normalni i nawet psychopatyczni sędziowie musieli wobec nich swoje skłonności temperować. W czasach „demokracji” i odzyskanej „wolności” ławników usunięto, po cichu, wbrew konstytucji i bez dyskusji publicznej. „Autorytety” zarówno z lewa jaki i z prawa milczały i milczą nadal.

Polecam również

O co chodzi w kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie?


 

KOMENTARZE

 • Ławnicy
  Niestety, ławnicy to też ludzie różni i nie są panaceum.
 • @fan-wolności 11:25:12
  Bo goje są głupi i dają się robić w trąbę. Mają więc to, co mają.
 • @Naczelny 13:04:58
  Ławnicy może byli różni, ale duży procent wśród nich był normalnych, przyzwoitych ludzi. Wśród sędziów takich praktycznie się nie spotyka. W Japonii np. też są ławnicy, ale wybierani losowo z dużej populacji i statystycznie jest mała szansa aby dewianci zdominowali skład sądu. W Polsce można by zrobić to samo, ale mamy "elity" jakie mamy i nikt nie jest w stanie zrozumieć jak powinno naprawdę działać sądownictwo. Spotyka się jedynie głupawe biadolenie pod publikę w stylu europosła Janusza Wojciechowskiego, które ludzi jedynie wprowadza w błąd.
 • kto za tym stoi bo za duzo tych ,,awari,,
  Napisalem bardzo dlugi wpis tyczacy patologi w systemie opieki splecznej z odwolaniem sie do zrudel tych procesow[ patrz ,,Wojna koltur w tym szalenstwie jest metoda wyprowadzajac postawy funkcjonariuszy i komisarz, psychologow jak osoby odpowiedzialne i materialnie zainteresowane w tworzeniu dalszym tej patologi z uwaglednieniem dzisiejszego programu na tvn o osrodku wychowaczym kolo suwalk. gdzie przedstawiono zupelnie normalna kobiete ktorej faszysci z osrodka pomocy spolecznej odebraly dziecko ktore potem zostalo zgwalcone w tym osrodku Pani psycholog jawila sie jako osoba bez jakiejkolwiek empati. wszystko to opisalem wskazujac ze sa to procesy zaplanowane majace na celu dezintegracje rodziny po to by osiagnac cel jakim jest totalna faszystowska wladza nad czlowiekiem. patrz na prisonplanet ,,procesy transformacyjne,, Niestety dwie godziny pisania i text po raz ktorys zniknol z okienka malo tego na bierzaco zapisywalem nowelizujac wpis bo to sie zdearz a czest szczegulnie gdy temat jest kontrowersyjny za kazdym razem komputer potwierdzal zapis tekstu niema niestety w pamieci pomimo ze jest zapisana cala strona strona pokazal sie komunikat ze text nie zostal zapisany pomimo wcisniecia wlasciwego klawisza wyslij czy moze ktos to wyjasnic....
 • autor
  Wlaśnie chyba wczoraj, czy przedwczoraj oglądalem ten film.

  Przyszla mi do glowy też refleksja, że w przypadku Pana, Gawronskiego, innych polonusów oprócz chęci rabunku jest tez druga piecze na tym ogniu, mianowicie zniechęcanie innych polonusów doi przyjazdu do Polski do zamieszkania z powrotem, osiedlenia się, slużenia sobą Polsce.

  Muszą wiedzieć, ze mogą być zrabowani zniszczeni, wtedy każdy trzy razy się zastanowi nim wróci do kraju.

  Tolerowani być może będą staruszkowie siedzący już tylko w domu, ale polonusi w sile wieku - nie.


  pozdrawiam Pana i
  zdrowia i spokoju życzę.

  Krzysztof Michalowski
 • @CyprianPolak 23:33:25
  Niewątpliwie jest tak, jak Pan pisze. Lecz świadczy to też o tym, że mamy do czynienia ze zorganizowaną strukturą przestępczą, która przejęła władzę w tym państwie. Wszystkie bowiem sądy zachowują się w sposób podobny. Reemigranci traktowani są jako zagrożenie dla sitwy, gdy zaznali życia we w miarę normalnych krajach i usiłują normalność wprowadzić również w PL. To, że w pewnych sprawach wyroki zapadają poza sądem, a sędzia dostaje jedynie instrukcje, widać było w sprawie seksafery Leppera. To samo jest zresztą u mnie. Bo jak inaczej wytłumaczyć wydawanie wyroków wbrew dowodom i to w ten sam sposób w różnych sądach? Kurator, młody chłopak, którego mi przydzielono i z którym dla świętego spokoju rozmawiałem, powiedział mi bez ogródek, że jest to sprawa polityczna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31