Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 212 komentarzy

Kto się boi ławników?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Temat społecznej kontroli sądów wraca i to nie dzięki prawniczym „elitom”, ale dzięki inicjatywom indywidualnych osób. Jakiś czas temu złożyłem wniosek o zapytanie Trybunału Konstytucyjnego o zgodność składu sądu z Konstytucją...

Temat społecznej kontroli wymiaru sprawiedliwości wciąż wraca, i to nie dzięki prawniczym „elitom”, bo te robią ludziom wodę z mózgu, ale przede wszystkim dzięki inicjatywom indywidualnych osób. Dla przeciętnego obserwatora jest oczywiste, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest potężną mafią, gdzie kwitnie korupcja a wyroki wydawane są na zamówienie grup przestępczych, w tym czynników politycznych. Tak było w przypadku seksafery Leppera i Łyżwińskiego czy Szeremietiewa oskarżonego o korupcję. Korupcja i manipulacje oczywiście były, ale ze strony rządzącej sitwy.

W Internecie na temat udziału obywateli w sprawowaniu wymiary sprawiedliwości jest sieczka propagandowa z bardzo niewielką ilością rzeczowej dyskusji. Jeśli takowa jest, to jedynie w blogosferze i to w ograniczonym zakresie. W mediach mainstreamu panuje cisza. I nie jest to przypadek lecz konsekwentnie przestrzegana zmowa.

 

Kilka lat temu złożyłem skargę konstytucyjną na przepis kodeksu postępowania karnego eliminujący ławników ze spraw karnych. Trybunał Konstytucyjny po prawie roku zastanawiania się co z fantem zrobić, zdecydował się odmówić nadania skardze biegu, używając pokrętnych argumentów, wbrew swojemu wcześniejszemu orzeczeniu z 29 listopada 2005r. w podobnej sprawie. Dziwnym zbiegiem okoliczności, niedługo po tym jak złożyłem w tej sprawie publiczny protest i nazwałem rzeczy po imieniu, znalazłem się w więzieniu. Oczywiście formalne zarzuty nie miały nic wspólnego z moją skargą, zgodnie zresztą z tradycją państwowego aparatu terroru z korzeniami w PRL.

 

Argumenty na rzecz udział obywateli w orzekaniu były powiedziane wielokrotnie i niewiele można dodać. Polecam szereg artykułów, załączonych pod niniejszym tekstem. W świetle moich osobistych doświadczeń i kilkukrotnego pobytu w więzieniu przy ostentacyjnie spreparowanych oskarżeniach, jest ewidentne, że celem usunięcia ławników w marcu 2007r. było podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości strukturom przestępczym, jakie opanowały to państwo. Ciekawe przy tym, że ta niekonstytucyjna ustawa została wprowadzona za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości i bez wahania podpisana przez prezydenta wywodzącego się z tego samego ugrupowania. Daje to wiele do myślenia na temat, kto w tym kraju naprawdę rządzi i na temat roli Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sprawa kontroli społecznej nad sądami wciąż jednak wraca. W jednej ze sfingowanych spraw, jakie mi się wytacza, zgłosiłem wniosek o skierowanie pytania do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności składu sądu z Konstytucją, Sędzia wniosek zignorowała, więc po kilkunastu miesiącach (!) procesu, na rozprawie w połowie października 2013r. przypomniałem go. Sędzia była zdezorientowana, wyraźnie jej to nie pasowało. Wniosek złożyłem więc na piśmie wraz z uzasadnieniem. Do tej pory trwa cisza a farsa procesu, przy ewidentnie niekonstytucyjnym składzie sądu, trwa nadal. Tak działa polskie „państwo prawa”.

 

Dlatego informację tę podaję do wiadomości publicznej i zachęcam osoby w podobnej sytuacji do skorzystania z tej drogi. Pojedynczy protest mona zignorować, większej ilości się nie da. Załączam gotowy przykład pisma.

Bogdan Goczyński

 

Wniosek o skierowanie pytania do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności składu sądu z konstytucją


Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Trybunał konstytucyjny w służbie szwindlerów

Popieramy skargę konstytucyjną Goczyńskiego. Obywatele do sądów.

Pismo Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie wyeliminowania ławników.

Mity i hity trzeciej władzy - mit drugi – ławnik

Dlaczego w Polsce potrzebna jest ława przysięgłych

Ława przysięgłych z powrotem w Japonii

KOMENTARZE

 • ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO
  Spotkanie w Warszawie, 25 stycznia 2014r.
  z okazji uderzenia przez Żydów w Krzyż na Żwirowisku


  Jesteśmy już prawie w każdej dziedzinie naszego życia w Polsce, osaczeni przez Żydów. Bez pomocy Bożej od Żydów się nie uwolnimy. Ale w takicj, skrajnej sytuacji jak dzisiaj, kiedy Żydzi walczą z Krzyżem na polskiej ziemi, Bóg, przychodzi z pomocą.
  W obecnej sytuacji, kiedy szatan namieszał parlamentarzystom w głowach i uchwalili zbrodniczą ustawę wrogą dla Narodu, Żydzi poczuli się już właścicielami Polski i uderzyli w najczulszy punkt, naszego Narodu, w Krzyż stojący na największym cmentarzu Polaków w świecie, na Żwirowisku, w KL.Auschwitz w Oświęcimiu. Tam gdzie Niemcy zamordowali przeszło 500 tysięcy niewinnych Polaków. Kierownictwo żydowskie obozu, usunęło wszystkie znaki, które wskazywały że to był obóz wyłącznie przeznaczony do wymordowania Narodu Polskiego. Żydów, Romów i innych narodów, Niemcy mordowali w Birkenau, oddalonego o 3,5 km od Oświęcimia.
  Krzyż Chrystusowy w naszym państwie od tysiąca lat jest fundamentem na którym zbudowana jest nasza Ojczyzna Polska. Polska była, jest i pozostanie katolicka o tym nie wolno nam zapominać. Niektórzy Polacy się buntują na takie stwierdzenia.
  Bo są dowody, kiedy w latach 80-tych, wielu purpuratów pomagało Żydom w przejmowaniu władzy nad nami Polakami. A my działacze nie wiedzieliśmy, że oni są pochodzenia żydowskiego. W czasie okupacji niemieckiej ukrywani byli jako dzieci w klasztorach przed
  Niemcami. Po wyzwoleniu Żydzi to wykorzystali i teraz jako purpuraci od środka niszczą
  nasz Kościół Katolicki.
  Żyjący jeszcze więźniowie KL Auschwitz, żeby nie zginęła pamięć o Polakach
  zamordowanych w KL,Auschwitz, postawili na Żwirowisku, miejscu rozstrzeliwań Polaków Krzyż, który Żydzi usiłują wyrzucić, zaś były klasztor przebudować na hotel dla przyjezdnych Żydów do Oświęcimia. Zaś na Żwirowisku, na którym Niemcy dokonywali egzekucji Polaków, gdzie lała się Polska krew, ma być plac zabaw.
  Jeżeli dopuścimy do tej profanacji żydowskiej na naszej Polskiej ziemi, to niegodni jesteśmy nazywać się Polakami. Nasi ojcowie i dziadowie, będą się w grobach przewracać, i z Góry nas oskarżać, że jesteśmy takie tchórze i boimy się tego szatańskiego plemienia, morderców, złodziei i oszustów.
  Polska istnieje tylko dzięki odwadze i walce naszych przodków Polaków, i dlatego Polska jeszcze nie zginęła.
  Wiele tysięcy Rodaków, dokonała w sercach swoich intronizacji naszego Pana Jezusa Chrystusa na Króla Polski, dlatego nasz Król Polski, Jezus Chrystus chce aby Polska była Polską, i daje nam być może ostatnią okazję, zrobić porządek z tą żydowską hołotą. Pamiętajcie! Jeżeli tego nie zrobimy teraz, to oni nas starych wymordują w białych rękawiczkach a z Polski zrobią Judeo-polonię. A nasze dzieci, wnuki i dalsze pokolenia będą parobkami, ucierusami i mięsem armatnim, dla Żydów.
  Klub Rzymski przed laty postanowił, że ma nas Polaków być tylko 15 milionów, tylko nie ujawnił że zdrowych żydowskich parobków.
  Kochani Rodacy, przebudźmy się.
  Mamy wyjątkową okazję przestać się dzielić.
  Bardzo was proszę Kochani, pozwólcie mi doczekać wolnej Polski, bo takich jak ja patriotów, są setki tysięcy w naszej ojczyżnie, i oni także chcą doczekać wolności. Ja chciałbym Was kochani przekonać, że nadeszła chwila kiedy możemy rozpocząć połączenie naszych sił narodowych. Przypominam Wam kochani, że jest to tylko możliwe pod sztandarem Chrystusa Króla Polski.Wtedy osiągniemy zwycięstwo nad szatanem który rządzi naszym Narodem i mąci w głowach niektórym przywódcom narodowym, którzy udają tylko że są narodowcami, a pożera ich pycha i służą może i nieświadomie Żydom.
  Pamiętajmy, że to my zwykli Polacy tworzymy Naród, a niektórzy zadufani w sobie kanapowi przywódcy, niech dalej siedzą na swoich kanapach i czekają na zbawienie, Niektórzy z kreujących się na przywódców młodych narodowców, mówią ,że to nie czas, należy czekać, pytam na co? To są ci narodowcy co w Boga nie wierzą, dlatego z nimi nam nie po drodze. A Wy młodzi narodowcy, wierzący w naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski nie pozwólcie sobą manipulować, bo oni was zaprowadzą do żydowskiego bożka- szatana.
  Kochani, ja dzisiaj chcę Wam zaproponować wspólną walkę o Polskę. Jak już wcześniej wspominałem, Nasz Pan Jezus Chrystus Król Naszego Polskiego Narodu, odebrał Żydom rozum, a nam dał szansę odzyskać naszą ukochaną Ojczyznę Polskę i z tej możliwości nie wolno nam zrezygnować. Należy kuć żelazo dopóki jest gorące, jak mawiali nasi przodkowie.
  Kochani, myślę, że nie będę musiał Was przekonywać
  Żeby w tym roku wygrać wybory do Samorządów a w przyszłym, parlamentarne. Stać nas na to, ale dzisiaj musimy postanowić, że idziemy blokiem, pod jedną nazwą, która będzie naszemu polskiemu Narodowi znana i pokazywać, że wreszcie Polacy się dogadali i walczą o wolną ojczyznę.
  Kochani, tak się stanie, bo mamy w naszych szeregach Chrystusa, Króla Polski,
  zaufajcie mi, innej możliwości nie mamy. Nasz Pan, Jezus Chrystus Król Polski chce nam pomóc, ale my musimy być Jego narzędziami w tej walce. Jeżeli tej pomocy nie przyjmiemy, to z Polski zostanie tylko Judeo-polonia a Żydzi będą się z nas śmiać, że daliśmy się wykiwać. A my i przyszłe pokolenia Polaków, będą żydowskimi parobkami,
  Wielu z was zapyta w jaki sposób mamy się organizować.
  Każda organizacja zostaje przy swojej nazwie, i przy swoich wybranych władzach.
  Zaś przystępując do Komitetu Wyborczego, bez Żydów, przyjmujemy nazwę Komitet Wyborczy, Ruch Obrony Krzyża.


  Przewodniczący Ruchu Obrony Krzyża w Polsce,
  im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  Kazimierz Świtoń

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930